Dom i ogród

Portal o tematyce domu, ogrodu, budownictwa, aranżacji wnętrz

Jak wybrać odpowiednie drzwi biurowe dla Twojej firmy?

Jak wybrać odpowiednie drzwi biurowe dla Twojej firmy?

Dobór drzwi wewnętrznych w przestrzeni biurowej to jedna z decyzji, którą warto dokładnie przemyśleć zarówno pod kątem estetycznym, jak i użytkowym. Rozwiązaniem dopełniającym wnętrza, są szklane drzwi, które nie tylko świetnie się prezentują, ale także gwarantują odpowiedni poziom izolacji akustycznej i dymoszczelności. Dlaczego warto je wybrać? 

Zalety drzwi szklanych biurowych

Nowoczesne przestrzenie biurowe muszą charakteryzować się estetyką, która między innymi podkreśla transparentność i otwartość firmy, a także zapewnia komfort i prywatność osobom, które przebywają w pomieszczeniu. Wybór drzwi szklanych w aluminiowej ramie to wykorzystanie materiału o potwierdzonej trwałości, który ponadto rozjaśnia i optycznie powiększa pomieszczenia – szczególnie w połączeniu z systemami ścian szklanych. 

Ich spójne wykończenie dopełnia wąska aluminiowa rama konstrukcyjna, dostępna w szerokiej palecie barw. Dzięki temu istnieje możliwość dopasowania stylu ścian i drzwi szklanych biurowych do wystroju i charakteru przestrzeni. Ponadto w wypadku drzwi można ukryć w ościeżnicy, co dodatkowo podkreśli ich lekkość. W kwestii prywatności systemowe rozwiązania z Glass System posiadają plisy, żaluzje lub specjalną folię ciekłokrystaliczną, która zmienia stopień przezierności pod wpływem prądu. 

Szklane drzwi biurowe a izolacja akustyczna

W wypadku drzwi szklanych biurowych mówimy o Rw, czyli o współczynniku izolacyjności akustycznej przegrody, którą wyraża się w decybelach. Wartość Rw wskazuje, o ile drzwi zredukują hałas. Na przykład drzwi szklane w ramie aluminiowej Glass System charakteryzują się izolacyjnością akustyczną Rw do 43 dB. Oznacza to, że redukują hałas wynikający z np. rozmowy nawet o 43 dB. Zapewnia to komfort użytkownikom danego pomieszczenia i pozwala tworzyć przestrzenie o różnorodnym przeznaczeniu, np. do pracy głębokiej czy do poufnych rozmów z klientami. Obniżenie hałasu pozwala na swobodne prowadzenie rozmów czy pracę głęboką osobom, które przebywają w danym miejscu oraz które są poza nim. 

Ochrona przed dymem

Poza tym w kontekście wyboru drzwi do biura warto zwrócić uwagę na dymoszczelność. Jest to inaczej zdolność elementu konstrukcji do ograniczenia przepływu gorących gazów i zimnych gazów lub dymu z jednej strony na drugą. W Glass System (https://glasssystem.com/) proponujemy drzwi o klasie dymoszczelności Sa. W jej przypadku maksymalny przepływ dymu może wynosić 3 m3/h dla jednego metra bieżącego szczeliny pomiędzy ruchomym a stałymi elementami drzwi przy ciśnieniu 25 Pa. Ponadto proponujemy drzwi o klasie dymoszczelności S200. Tu maksymalny przepływ wynosi 20 m3/h w przypadku drzwi jednoskrzydłowych lub 30 m3/h dla drzwi dwuskrzydłowych. Prędkość przepływu jest tu mierzona w temperaturze otoczenia (20°C) oraz temperaturze podwyższonej (200°C) i ciśnieniu do 50 Pa. Obecność tego typu rozwiązań pozwala na zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, który w połączeniu z systemem ścian szklanych spełnia normy budowlane dla pomieszczeń biurowych. 

Zachęcamy również do zapoznania się z pełną ofertą drzwi szklanych marki Glass System pod adresem: https://glasssystem.com/produkty/drzwi-szklane/.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.