Dom i ogród

Portal o tematyce domu, ogrodu, budownictwa, aranżacji wnętrz

Sprawdzamy, jaką moc powinien mieć odkurzacz pionowy

Sprawdzamy, jaką moc powinien mieć odkurzacz pionowy

Do utrzymania czystości w domu czy firmie potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Często wybieramy odkurzacz bezprzewodowy lub robota sprzątającego, odchodząc tym samym od szczotki z szufelką i mopa. Roboty sprzątające pozwalają sprzątać na sucho i mokro więc żadne zabrudzenia im niestraszne. Jednak funkcje to nie wszystko. Czy wiesz, jaką moc powinien mieć odkurzacz pionowy, żeby był wydajny i skuteczny?

Rodzaje odkurzaczy i robotów sprzątających

Nowoczesne roboty sprzątające występują w różnych wersjach. Wciąż można kupić wiele odkurzaczy z kablem, ale zwykle wybór pada na odkurzacz bezprzewodowy. Z jego pomocą usuniemy zanieczyszczenia z każdego zakamarka w domu bez konieczności podłączania przedłużaczy. Po zakończeniu pracy wystarczy podłączyć odkurzacz do ładowarki, aby był gotowy na kolejne sprzątanie.

Na rynku dostępne są też samosprzątające roboty. Te nie tylko nie mają kabla, ale też nie wymagają naszej obecności. Wystarczy zaprogramować robota, aby sam posprzątał. To doskonałe urządzenie, jeśli mamy duży dom.

Sprawdź ranking odkurzaczy i znajdź urządzenie dla siebie.

Dlaczego wybieramy odkurzacze pionowe?

Choć robot sprzątający to wygodne rozwiązanie, wiele osób decyduje się jednak na odkurzacze bezprzewodowe. Samodzielne odkurzanie jest dokładniejsze, a świeże zabrudzenia usuniemy bez wysiłku. Odkurzacze pionowe są natomiast dobre dla naszego kręgosłupa. Podczas sprzątania nie trzeba się schylać i wkładać w odkurzanie ogromnej siły.

Ponadto nowoczesne bezprzewodowe odkurzacze mają wiele funkcji, które pozwolą usunąć brud z różnych powierzchni – podłóg twardych, wykładzin i dywanów. Zaawansowany system filtracji umożliwi nie tylko zebranie okruchów i kurzu, ale też głębszych zabrudzeń, bakterii i grzybów. Warto jednak pamiętać, że nie każde z urządzeń pozwala na wszystko. Przy zakupie odkurzacza zwróć uwagę na jego moc i dostępne funkcje.

Wybór odkurzaczy pionowych – na co zwracać uwagę?

Zakup nowego odkurzacza należy najpierw przemyśleć. Zastanów się, do jakich powierzchni go potrzebujesz. Jeśli masz duże mieszkanie, to zwróć szczególną uwagę na czas pracy na jednym ładowaniu. Ważne, żeby był dość długi, aby nie musieć przerywać odkurzania.

W przypadku pracy na różnych powierzchniach wybierz model, który ma różnorodne funkcje. Niektóre modele są nie tylko odkurzaczem. Pozwalają też umyć podłogę na mokro. To ważne dla osób mających w domu płytki i panele. Do dywanów natomiast potrzebna jest większa moc ssania. Dobrze też, żeby takie odkurzacze miały wymienne końcówki, które ułatwią zbieranie brudu w każdych warunkach.

Sprawdź ranking robotów sprzątających najczęściej wybieranych i chwalonych.

Jaka moc odkurzacza pionowego poprawi jakość sprzątania?

Moc odkurzacza pionowego wpływa na skuteczność odkurzania różnych powierzchni. Właśnie zastosowaniem należy się kierować, kiedy wybieramy siłę ssania odkurzacza.

  1. Do podłóg twardych (np. drewno, płytki, laminat) wystarczy odkurzacz bezprzewodowy o mocy 100-150 W. Ważne jest, aby posiadał szczotkę do twardych powierzchni, która nie porysuje podłogi.
  2. Dywany i wykładziny wymagają mocy 150-250 W lub większej, w zależności od gęstości i wysokości włosia dywanu. Warto postawić na modele z turboszczotką lub elektroszczotką, które usuną nawet sierść.
  3. Dywany o głębokim włosiu i wykładziny shaggy najlepiej odkurzać mocą ssania powyżej 200 W, a nawet do 300 W. Tu również potrzebna jest turboszczotka.
  4. Do schodów i tapicerki wystarczy moc ssania odkurzacza 100-150 W. W tym przypadku dobre są mniejsze końcówki z włosiem.

Ranking odkurzaczy pionowych również uwzględnia moc silnika więc bez trudu znajdziesz tam sprzęt dla siebie.

Jak wybrać odkurzacz bezprzewodowy?

Przede wszystkim upewnij się, czy dany model nadaje się do czyszczenia powierzchni, do jakich go potrzebujesz. W odkurzaczach pionowych ważna jest siła ssania, z jaką odkurzacz wciąga zabrudzenia. Urządzenia z dużą mocą ssania szybko usuną większy brud, co znacznie skróci czas sprzątania.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.