Dom i ogród

Portal o tematyce domu, ogrodu, budownictwa, aranżacji wnętrz

Jak wybrać i zamontować zewnętrzne rolety solarne?

Jak wybrać i zamontować zewnętrzne rolety solarne?

Zewnętrzne rolety solarne do okien dachowych to ekologiczne i nowatorskie rozwiązanie, które poprawia komfort termiczny na poddaszu i zwiększa poziom bezpieczeństwa w budynku. Zewnętrzna roleta solarna ma zresztą wiele innych zalet i zdecydowanie warto pokusić się o jej montaż na poddaszu. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednie solarne rolety zewnętrzne do okien dachowych i jak w praktyce wygląda ich instalacja.

Jakie zalety ma solarna roleta zewnętrzna na okno dachowe?

Zewnętrzne rolety na okna dachowe chronią poddasze przed słońcem i nadmiernym nagrzewaniem w lecie, a zimą stanowią dodatkową barierę chroniącą wnętrza pod dachem przed wychładzaniem. Solarne rolety zewnętrzne do okien dachowych skutecznie też wyciszają hałasy, tłumią nieprzyjemne odgłosy podczas opadów, zawieruchy czy burzy, a przy okazji zabezpieczają okno dachowe przed uszkodzeniem w czasie niebezpiecznej aury. Zewnętrzna roleta solarna świetnie sprawdza się też jako bariera chroniąca prywatność użytkowników poddasza i uzupełnienie systemu zabezpieczeń antywłamaniowych w domu. Solarne rolety zewnętrzne do okien dachowych są też doskonałym wyborem dla osób ceniących wygodę oraz nowoczesne i przyjazne środowisku rozwiązania – roleta solarna jest zasilana energią słoneczną, a jej obsługa jest w pełni zautomatyzowana i niekłopotliwa.

Jak wybrać zewnętrzne rolety solarne na okna dachowe?

Zewnętrzna roleta solarna to akcesorium, które ze względu na miejsce montażu, narażone będzie w sposób szczególny na trudne warunki środowiskowe. Ponieważ zakup zewnętrznych rolet do okien dachowych traktujemy jednocześnie jako zakup na długie lata, warto, by wybrana do domu zewnętrzna roleta solarna wyróżniała się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia i różne czynniki pogodowe. Przy wyborze zewnętrznej rolety solarnej do okien dachowych dobrze jest też ocenić jakość wykonania produktu, jego walory konstrukcyjne i funkcjonalne, a także parametry techniczne np. te związane z zasilaniem. Dobrym wyborem będzie taka roleta, która jest całkowicie niezależna od energii z sieci, ale i potrafi pracować nawet przy niepogodzie czy nocą. W tak niezawodny sposób działa zewnętrzna roleta solarna SSR marki RoofLITE+, której akumulator gwarantuje ciągłą gotowość rolety do pracy i zapewnia nawet 100 cykli otwarcia/zamknięcia osłony bez potrzeby doładowywania baterii. RoofLITE+ to doświadczony i wyróżniany za jakość swoich produktów producent okien dachowych oraz akcesoriów do nich, a solarna roleta SSR jest tego doskonałym dowodem – jest wytrzymała, funkcjonalna, świetnie się prezentuje, a do tego jej montaż jest szybki i prosty. Przy wyborze rolety solarnej do okna dachowego sprawdźmy także jej kompatybilność z oknem, a także dostosujmy rozmiar osłony do wymiarów okna w dachu.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie – https://roofliteplus.pl/

Jak wygląda montaż zewnętrznych rolet solarnych?

Solarne rolety zewnętrzne montuje się od zewnętrznej strony okna połaciowego. W przypadku najnowszych rozwiązań, takich jak wspomniana roleta solarna SSR RoofLITE+, zewnętrzne rolety solarne to tzw. produkty gotowe do użycia, które nie wymagają konfiguracji czy dodatkowych czynności do uruchomienia. Ze względu na brak konieczności podłączania rolety do sieci elektrycznej instalacja rolety SSR jest niezwykle łatwa, szybka i można ją przeprowadzić z wnętrza pomieszczenia przy pomocy podstawowych narzędzi – wkrętaka i dołączonych do zestawu wkrętów.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.