Dom i ogród

Portal o tematyce domu, ogrodu, budownictwa, aranżacji wnętrz

Jak wybrać okna dachowe na poddasze: Praktyczny poradnik

Jak wybrać okna dachowe na poddasze: Praktyczny poradnik

Okna dachowe kupujemy z nadzieją, że posłużą one nam przez długi czas i nie będą w tym okresie sprawiały żadnych problemów. Nowoczesne okna dachowe spełniają te wymogi doskonale – są trwałe i bardzo funkcjonalne. Niektóre nawet pomagają oszczędzać energię albo same się oczyszczają. Podpowiadamy, jak wybrać nowoczesne okno dachowe do domu i na czym skupić się podczas jego zakupu.

Czym wyróżniają się nowoczesne okna dachowe?

Nowoczesne okna dachowe to bardzo zaawansowane konstrukcje. Wszystko dlatego, że ich producenci starają się zapewnić im możliwie atrakcyjne parametry techniczne i funkcjonalne, a także coraz częściej kierują się troską o środowisko czy postulaty zrównoważonego rozwoju. Do produkcji nowoczesnych okien połaciowych wykorzystuje się drewno pozyskiwane z lasów odnawialnych z certyfikatem FSC, które są zarządzane w zrównoważony i odpowiedzialny sposób. Obecnie okna dachowe przede wszystkim pomagają oszczędzać energię i zapewniają przy tym maksymalnie komfortowe warunki we wnętrzu, które doświetlają. Tego rodzaju innowacyjne energooszczędne okna dachowe tworzy marka Dakea – producent okien połaciowych najnowszej generacji, których znakami rozpoznawczymi są: jakość wykonania, bezpieczeństwo, trwałość i innowacyjność. Nowoczesne okna dachowe Dakea spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, estetycznie wykonane, odporne na działanie różnych zjawisk pogodowych, ale też przede wszystkim zaprojektowane z myślą o wszelkich potrzebach osób użytkujących poddasze. W ofercie Dakea dostępne są więc okna dachowe, które różnią się nie tylko rozmiarem czy kształtem, ale też m.in. konstrukcją i ilością szyb, sposobem otwierania czy funkcjonalnościami takimi jak: automatyczne zamykanie w czasie deszczu albo powłoki niskoemisyjne na szybach. Nowoczesne okna dachowe Dakea można też obsługiwać zdalnie oraz uzupełniać nimi systemy tzw. inteligentnych domów.

Na co zwrócić uwagę, wybierając okna dachowe na poddasze?

W pierwszym kroku dobrze skupić się na doborze liczby okien i dobraniu rozmiaru, który zapewni odpowiednie doświetlenie pomieszczenia. Ogólnie przyjętą zasadą jest, że powierzchnia okien powinna wynosić co najmniej 10% powierzchni podłogi. Lepiej też oświetlą pokój dwa mniejsze okna dachowe niż jedno większe. Przy zakupach oceńmy również trwałość rozważanych okien, jakość ich wykonania, parametry techniczne oraz to, czy spełniają one wszystkie wymagane normy np. w zakresie bezpieczeństwa.

Rekomendujemy skorzystania z kalkulatora światła w naszym konfiguratorze okien dachowych: https://dakea.pl/konfigurator/

Jak dopasować nowoczesne okno dachowe do rodzaju pomieszczenia?

Ponieważ nowoczesne okna dachowe występują w wielu wariantach, warto przy ich wyborze skupić się na cechach istotnych z punktu widzenia przeznaczenia pomieszczenia lub preferencji użytkowników poddasza. Kupując okno dachowe, zwróćmy więc też uwagę na materiał – okna dachowe PCV to rekomendowany wybór do kuchni i łazienki, w których panuje duża wilgotność. Takie okna są też łatwiejsze do mycia i nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Dla ceniących wygodę ciekawą opcją są natomiast okna dachowe wyposażone w samoczyszczące się powłokę na szybie. Jeśli szukasz nowoczesnego okna dachowego do sypialni, zwróć uwagę na właściwości akustyczne okna oraz jego termoizolacyjność. Jeśli z kolei interesują Cię innowacyjne i proekologiczne rozwiązania, wybierz energooszczędne okna dachowe i zapytaj o możliwość automatyzacji ich obsługi.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.