Dom i ogród

Portal o tematyce domu, ogrodu, budownictwa, aranżacji wnętrz

Jak czyścić i pielęgnować skórzane buty?

Jak czyścić i pielęgnować skórzane buty?

Buty są wizytówką człowieka, a także pozwalają na wygodne przemieszczanie się. To one dbają o odpowiednie ułożenie stóp i wygodę podczas chodzenia, dlatego należy im się odpowiednia pielęgnacja. Musisz wiedzieć jakich produktów używać do danego rodzaju obuwia i w jaki sposób je czyścić, aby wyglądały pięknie każdego dnia i były w stanie posłużyć przez długi czas. Dowiedz się więcej z tego artykułu.

W jaki sposób pielęgnować skórzane buty?

Najważniejszym elementem pielęgnacji każdego rodzaju obuwia jest ich dokładne oczyszczanie z wszelkich zabrudzeń, niezależnie od tego, czy jest to kurz, czy pozostałości po błocie. Wszystkie zabrudzenia powinny być systematycznie czyszczone, dlatego buty powinny być przecierane lekko zwilżoną szmatką, wodą z dodatkiem detergentów każdego wieczoru.

Po dokładnym wyczyszczeniu z wszelkich zabrudzeń należy pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Kiedy są już dokładnie osuszone, należy zabezpieczyć je specjalistycznym preparatem do obuwia. Do skórzanego obuwia doskonałe będą kremy do obuwia np. bezbarwny krem do obuwia BUWI PREMIERE – to produkt, który w swoim składzie zawiera wosk pszczeli zapewniający odpowiednią pielęgnację butów ze skóry naturalnej. Dodatkowo obecna w składzie lanolina chroni obuwie przed wilgocią.

Warto również wspomnieć, że po zabezpieczeniu obuwia tą pastą w kremie pozostanie nanim piękny połysk. Nakładanie pasty w kremie jest niezwykle proste, ponieważ posiada ona bardzo wygodny aplikator, który pozwala na równomierne rozprowadzenie kremu na całej powierzchni obuwia – nie pozostawiając plam czy zacieków.

Zadbaj o piękno swojego obuwia

Skórzane obuwie doskonale czyści się gąbkami nabłyszczającymi. To bardzo popularny produkt, który z łatwością pielęgnuje i odświeża obuwie, zapewniając długotrwały połysk. Gąbki nabłyszczające dedykowane są do różnego typu skóry licowej oraz tworzyw sztucznych. Występują w wersji bezbarwnej oraz czarnej, dzięki czemu można dopasować ją do koloru obuwia.

Bardzo popularnym produktem jest gąbka nabłyszczająca BUWI Premiere, która zapewnia długotrwały efekt nabłyszczenia bez konieczności polerowania. Doskonale zadba o obuwie ze skóry naturalnej oraz sztucznej. Sposób użycia jest równie prosty – wystarczy wyjąć gąbkę z opakowania, docisnąć do obuwia i delikatnie nią przecierać po jego powierzchni aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu.

Dbałość o obuwie skórzane nie jest wymagającym zadaniem, a efekty są zdumiewające – w pięknych, błyszczących butach każdy będzie czuł się pewnie i swobodnie. 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.