Dom i ogród

Portal o tematyce domu, ogrodu, budownictwa, aranżacji wnętrz

Jak odgrodzić się od sąsiada w szeregowcu?

Jak odgrodzić się od sąsiada w szeregowcu?

W życiu każdego właściciela domu szeregowego przychodzi moment, w którym pragnie on odrobiny prywatności. Najlepszym sposobem, żeby ją uzyskać, jest ogrodzenie działki. Czy zawsze można odgrodzić się od sąsiada w szeregowcu? Jakie ogrodzenie wybrać? W tym artykule postaramy się znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Czy można odgrodzić się od sąsiada w domu szeregowym?

Chcąc odgrodzić się od sąsiada, można to zrobić, ale trzeba pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim ogrodzenie musi być zgodne z prawem budowlanym. Nie może też naruszać granic posesji sąsiada. Jeśli ogrodzenie ma zastąpić stary płot, wówczas jego budowę trzeba skonsultować z drugą stroną.

Jeśli szukasz domu szeregowego w przyjemnej okolicy, sprawdź ofertę 3CityEstate. Ogrodzona działka i nowoczesna zabudowa zapewnią Ci komfortowy wypoczynek i wysoki poziom prywatności. Dzięki temu będziesz mógł spędzać czas w gronie najbliższych i cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu.

Czym ogrodzić działkę za szeregowcem?

Ogrodzenie działki musi spełniać swoją rolę i zapewniać wysoki poziom prywatności. W niektórych przypadkach może ono także zwiększać bezpieczeństwo. Wybierając ogrodzenie, trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  • budżet;
  • estetykę;
  • funkcjonalność;
  • sposób montażu.

W niektórych przypadkach można zająć się montażem ogrodzenia samodzielnie. Posadzenie żywopłotu nie wymaga specjalistycznych narzędzi i sprzętu. Budowę ogrodzenia panelowego z kolei lepiej zlecić fachowcom, którzy zajmują się tym na co dzień.

Żywopłot

Płot z żywych roślin to naturalne i estetyczne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w ogrodach za szeregowcami. Rośliny tworzące żywopłot zasłaniają widok i absorbują dźwięki w ogrodzie, co znacznie podnosi komfort codziennego wypoczynku. Zielona ściana nie posiada szczelin i doskonale zasłania wszystko, co dzieje się na posesji.

Aby stworzyć efektywny żywopłot, warto wybrać rośliny szybko rosnące, takie jak tuje, ligustr, czy cisy. Pamiętaj jednak, że żywopłot wymaga regularnej pielęgnacji, przycinania i nawożenia, aby zachować swój estetyczny wygląd. Jeśli nie masz na to czasu, postaw na ogrodzenie panelowe.

Ogrodzenie panelowe

Ogrodzenie panelowe to nowoczesne i trwałe rozwiązanie, które dzięki specjalistycznym taśmom zapewnia wysoki poziom prywatności. Jest łatwe w montażu i dostępne w różnych wariantach kolorystycznych oraz wzorach, co pozwala na dopasowanie go do stylu domu i ogrodu. Fachowcy postawią je nawet w jeden dzień.

Stalowe panele ogrodzeniowe są bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne, co czyni je długowiecznym rozwiązaniem. Drewniane panele natomiast nadają ogrodowi naturalny i ciepły wygląd, ale wymagają regularnej konserwacji, aby zachować swoje właściwości. Duży wybór materiałów pozwala dopasować ogrodzenie do różnych form zabudowy i stylów.

Podsumowanie

Ogrodzenie działki w szeregowcu jest możliwe, pod warunkiem przestrzegania przepisów prawa budowlanego i konsultacji z sąsiadem w przypadku wymiany starego płotu. Można wybrać między innymi pomiędzy żywopłotem z szybko rosnących roślin, który wymaga regularnej pielęgnacji, a nowoczesnym ogrodzeniem panelowym, które zapewnia prywatność i jest łatwe w montażu. Wybór zależy od budżetu, estetyki i funkcjonalności.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.