Dom i ogród

Portal o tematyce domu, ogrodu, budownictwa, aranżacji wnętrz

Drzwi zewnętrzne Katowice. Gdzie kupić? Jakie wybrać? O czym pamiętać?

Drzwi zewnętrzne Katowice

Drzwi zewnętrzne stanowią jeden z kluczowych elementów wyposażenia domu. Wiele osób wychodzi z założenia, że liczą się tutaj wyłącznie względy estetyczne, tymczasem przed zakupem drzwi należy wziąć pod uwagę także szereg innych kryteriów, które mają wpływ na komfort użytkowania, jak i, pośrednio, na koszty ogrzewania oraz poziom bezpieczeństwa mieszkańców. Szukasz drzwi zewnętrznych w Katowicach? Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę i który salon odwiedzić, aby zapewnić sobie jak największy wybór modeli.

Podstawowy podział drzwi zewnętrznych

Drzwi zewnętrzne dzielimy przede wszystkim ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Obecnie na rynku dominują drzwi:

  • Drewniane – klasyczne i eleganckie, bardzo ciepłe i trwałe, natomiast wymagające stosunkowo częstej konserwacji, odnawiania oraz regulacji w zależności od sezonu (latem i zimą).
  • Stalowe– oferują wysoki poziom bezpieczeństwa, dobrą izolację termiczną, są jednak cięższe, a w przypadku uszkodzenia mogą być podatne na korozję. Ich zaletą jest atrakcyjna cena.
  • Aluminiowe– są lekkie, trwałe i odporne na korozję, ale także dość kosztowne. Świetnie korespondują z nowoczesną architekturą budynku.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych?

Wybór drzwi zewnętrznych na pewno nie powinien być motywowany wyłącznie względami estetycznymi. Są one oczywiście ważne, ponieważ drzwi muszą pasować do stylu architektonicznego budynku i jego otoczenia, natomiast w codziennym użytkowaniu szczególnie istotne jest to, aby wybrane skrzydło cechowało się dobrą funkcjonalnością, trwałością i izolacyjnością.

Oto najważniejsze kryteria, jakie należy mieć na uwadze przy wyborze drzwi zewnętrznych:

  • Izolacyjność termiczna i akustyczna– im niższy współczynnik przenikania ciepła, tym lepiej drzwi będą chronić przed zimnem, co przełoży się na niższe rachunki za ogrzewanie oraz wyższy komfort termiczny w wiatrołapie/korytarzu. Ponadto zwracamy uwagę na izolacyjność akustyczną drzwi, co jest szczególnie ważne w sytuacji, gdy dom znajduje się w hałaśliwej okolicy.
  • Odporność na warunki atmosferyczne– drzwi powinny być odporne na działanie deszczu, wiatru i innych niesprzyjających warunków pogodowych, przy czym pamiętajmy, że każdy producent i tak zaleca, aby drzwi były zadaszone.
  • Właściwości antywłamaniowe– należy zwrócić uwagę na takie rozwiązania jak zamki wielopunktowe, zawiasy antywyważeniowe oraz sama konstrukcja drzwi, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo dobytku, minimalizując ryzyko włamania.

Prawidłowy montaż

Montaż drzwi zewnętrznych jest często traktowany po macoszemu. Zdarza się, że inwestorzy powierzają to zadanie ekipie remontowej czy wykonawcy elewacji, nie zdając sobie sprawy z tego, że błędy popełnione na tym etapie prędzej czy później dadzą o sobie znać, na przykład w formie nieszczelności czy utrudnionego zamykania drzwi.

Stąd zaleca się, aby montaż przeprowadzili doświadczeni, wykwalifikowani specjaliści. Najlepiej i najkorzystniej dla inwestora jest po prostu kupić drzwi wraz z usługą profesjonalnego montażu, co od razu daje aż 15% oszczędności (różnica w podatku VAT – 8% dla drzwi z usługą montażu i 23% dla samych drzwi).

Gdzie kupić drzwi zewnętrzne w Katowicach?

Drzwi to jeden z tych elementów wyposażenia domu, który trudno byłoby kupić na odległość, bez wcześniejszego obejrzenia. Warto zatem zaplanować czas na wizytę w stacjonarnym salonie drzwi, najlepiej takim, który ma bardzo szeroką ofertę i wiele modeli dostępnych na miejscu.

Naszą rekomendację ma salon DRZWI INSIDE, mieszczący się w Katowicach w galerii HOME CONCEPT. Na miejscu znajdziesz drzwi najlepszych producentów w atrakcyjnych cenach, skorzystasz także z fachowego doradztwa ekspertów. Salon oczywiście oferuje drzwi wraz z usługą montażu przeprowadzanego przez profesjonalną ekipę.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.