Dom i ogród

Portal o tematyce domu, ogrodu, budownictwa, aranżacji wnętrz

Dlaczego warto inwestować w dodatkowe zabezpieczenia bramy garażowej?

Dom jednorodzinny z brązową segmentową bramą garażową - bramtech.com.pl

Dodatkowe zabezpieczenie bramy garażowej ma wpływ na poziom bezpieczeństwa jej użytkowania. Decyduje ono również o stopniu ochrony tego, co znajduje się w garażu – a zwykle to nie tylko auto, ale też inne pojazdy czy różnego rodzaju sprzęty. Oto powody, dla których warto w nie zainwestować.

Bezpieczne korzystanie z bramy garażowej

Odpowiednio dobrane zabezpieczenie bramy garażowej sprawia, że działa ona w sposób przewidywalny, a więc bezpieczny. Wówczas do minimum spada ryzyko, że dojdzie do niebezpiecznej sytuacji, przykładowo niespodziewanego zamknięcia bramy. Mogłoby to doprowadzić choćby do uszkodzenia auta.

Takim zabezpieczeniem mogą być specjalne fotokomórki wyposażone w różne funkcje. W kwestii bezpieczeństwa użytkowania istotną rolę odgrywa wykrywanie obiektów znajdujących się w świetle bramy. Daje to pewność, że skrzydło nie zamknie się niespodziewanie, prowadząc do zniszczeń lub nawet groźnych wypadków.

Zabezpieczenie bramy garażowej jako ochrona przed włamaniem

Każdy, kto chce mieć pewność, że do garażu nie przedostaną się niepowołane osoby, powinien bez wahania zdecydować się na dodatkowe zabezpieczenie bramy garażowej. Sforsowanie jej nie będzie łatwe, a więc znacząco podnosi się poziom bezpieczeństwa.

Jakie zabezpieczenia warto zastosować?

Podstawą w tym przypadku jest antywłamaniowy zamek. Może być otwierany i zamykany na klucz, ale dostępne są też funkcje z zakresu automatyki. Mowa tu m.in. o ryglowaniu bramy w szynie napędu. Wybór właściwego rozwiązania powinien być dobrze przemyślany i to już na etapie zakupu. Wszystko z uwagi na to, że późniejsza wymiana mechanizmu często nie jest już możliwa.

Blokada dociskowa to kolejne godne uwagi zabezpieczenie bramy garażowej. Znacząco utrudnia włamywaczom wyważenie skrzydła za pomocą łomu i podobnych narzędzi. Oczywiście dostępnych rozwiązań jest znacznie więcej. Przykładowo, wspomnianą wcześniej fotokomórkę można połączyć z systemem alarmowym, aby uruchamiał się po zarejestrowaniu ruchu w pobliżu garażu.

Najważniejsze jest to, aby wszystko dopasować do indywidualnych potrzeb. Kupując bramę garażową u renomowanego producenta, można na to liczyć. Specjaliści pomogą w doborze odpowiednich zabezpieczeń, które zapewnią niezawodną pracę na lata.

Mężczyzna w kasku dbający o prawidłowy montaż i zabezpieczenie bramy garażowej - bramtech.com.pl

Zabezpieczenie bramy garażowej musi iść w parze z prawidłowym montażem

Trzeba pamiętać, że poza zadbaniem o właściwe wyposażenie dodatkowe bramy garażowej należy zatroszczyć się o staranny, zgodny z zasadami montaż. Tylko wtedy można zapewnić sobie wysoki poziom bezpieczeństwa.

Zamontowanie bramy garażowej najlepiej powierzyć fachowej ekipie producenta, np. takiego jak BramTECH. To osoby z wiedzą i doświadczeniem, które zrealizują każdy etap pracy z należytą starannością. Zadbają o takie kwestie jak:

  • prawidłowy montaż sprężyn,
  • dopasowanie bramy do wielkości otworu,
  • stabilne zamocowanie prowadnic,
  • prawidłowe położenie instalacji elektrycznej do napędu.

Po montażu bramę trzeba wyregulować, czym także zajmują się eksperci. Wszystko to ma istotne znaczenie zarówno dla komfortu, jak i bezpieczeństwa użytkowania.

Wybierz jakość i solidność. Razem z ekspertami dobierz dodatkowe zabezpieczenie bramy garażowej, które będzie odpowiadać Twoim potrzebom.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.