Dom i ogród

Portal o tematyce domu, ogrodu, budownictwa, aranżacji wnętrz

Stylowe ozdoby świąteczne, czyli co w trendach piszczy

Stylowe ozdoby świąteczne, czyli co w trendach piszczy

Moda i trendy dotykają różnych sfer naszego życia. Od wpływu różnych tendencji nie są wolne także ozdoby świąteczne. Choć z pewnością możemy wskazać dekoracje bożonarodzeniowe ponadczasowe, zawsze cieszące oko, każdego roku na rynku pojawiają się także nowości lub powroty sprzed lat: od kolorów po kształty. Jakie ozdoby choinkowe będą modne w nadchodzącym sezonie? Czy istnieją takie, które można wykorzystać również po świętach? Skorzystaj z naszego przeglądu.

1. Święta Bożego Narodzenia – najmodniejsze kolory

2. Dekoracje świąteczne jak z bajki

3. Maksymalizm czy minimalizm, czyli ozdoby bożonarodzeniowe na czasie

Kiedy warto kupować świąteczne dekoracje? Wiele osób pierwsze zakupy rozpoczyna na kilka tygodni przed Bożym Narodzeniem. Warto jednak rozejrzeć się za nimi wcześniej, aby skorzystać z atrakcyjnych cen i zyskać nieco czasu na planowanie wystroju.

Święta Bożego Narodzenia – najmodniejsze kolory

Boże Narodzenie od zawsze kojarzy się z konkretną kolorystyką. Czy zestawienie czerwieni i zieleni wydaje Ci się zbyt banalne? Choć to oczywiste skojarzenia, takie barwy mogą kryć w sobie niespodzianki, szczególnie gdy wybierzemy mniej typowe odcienie. Spróbuj ciemniejszych tonacji czerwieni, takich jak burgund, wiśnia, karmin, purpura i granat, które emanują głęboką intensywnością, nie do odparcia. Świetnie komponują się one z sosnową, leśną zielenią, nasyconym kolorem pełnym klasy i elegancji.

Oto kolejny wspaniały klasyk na Boże Narodzenie: złoto i jeszcze więcej złota! Możesz wybierać złote bombki choinkowe, świąteczne ozdoby choinkowe czy lampki na balkon. Efekt wzmocni żywy ogień w postaci rozpalonego kominka czy budujących świąteczny nastrój świec. Jeśli szukasz bardziej oryginalnej kolorystyki, możesz pracować na kontrastach, na przykład czerni z bielą czy czerwieni z bielą.

Dekoracje świąteczne jak z bajki

Nie bez powodu świąteczny klimat określa się często magią świąt. Taką atmosferę możesz zbudować, sięgając po określone ozdoby na choince i świątecznym stole. W odsłonie dla dzieci sprawdzą się detale z klasycznych bajek, motywy leśne i zabawkowe. Dorośli mogą sięgnąć po swoiste cytaty z kultury, takie jak Dziadek do orzechów Figurka z tego dzieła była hitem ostatnich kilku lat i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić.

Maksymalizm czy minimalizm, czyli ozdoby bożonarodzeniowe na czasie

Trendy bożonarodzeniowe są na szczęście na tyle zróżnicowane, że coś dla siebie znajdą zarówno zwolennicy minimalizmu, jak i ci, którzy planują aranżację wnętrza “na bogato”. Co więcej, w każdej z tych opcji można wykorzystać podobne trendy. Wszystko jest kwestią proporcji i świadomych połączeń.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.